Vysoce funkční cyklistické oblečení do každého počasí

Původně dánská firma JEANTEX SPORTSWEAR GmbH & Co, dnes sídlící v německém Hamburku, se zabývá na špičkové úrovni výrobou oblečení chránícího před nepříznivými klimatickými podmínkami již od roku 1958, kdy byla založena. Za dobu své existence si výrobky se značkou JEANTEX získaly vynikající pověst a oblibu sportovně založených zákazníků v mnoha zemích - počínaje západní Evropou konče například Austrálií, kde také již několik let funguje zastoupení firmy JEANTEX. Firma JEANTEX se zaměřila na několik sportovních odvětví, ve kterých je ochrana před nepřízní počasí naprosto zásadní - cyklistiku, outdoor/trekking, jachting. Dále jsou vyráběny speciální kolekce pro děti - Kidswear a univerzální módně zaměřená JXwear.

>>> Kompletní katalog cyklistického oblečení JEANTEX najdete na www.jeantex.com.

>>> Aktuální ceník cyklistického oblečení JEANTEX.
Základní vlastnosti vysoce funkčního cyklistického oblečení

Základními vlastnostmi jsou bezesporu absolutní vodotěsnost směrem zvenčí dovnitř a prodyšnost směrem opačným. Tyto vlastnosti jsou u výrobků značky JEANTEX samozřejmé. Svou roli ale hrají také další parametry - hmotnost a odolnost proti mechanickému opotřebení. Současně by svrchní vrstvy měly zajistit ochranu před profouknutím větrem, které může mít za následek prochladnutí. Každý cyklista, ať jede na horském kole nebo na silničním speciálu a nebo jen tak na výlet jistě uvítá, že se jeho oblečení umí přizpůsobit podmínkám, ve kterých právě jede, a že mu poskytne naprosto dokonalou ochranu před nepřízní počasí. Tím se může koncentrovat na samotnou jízdu. A to musí u kvalitního oblečení platit i pro naprosto extrémní klimatické podmínky. Řešením jsou výrobky se značkou JEANTEX.
MATERIÁL JEANTEX BIKEWEAR T3000

T3000 je materiál, který byl poprvé uveden na trh právě firmou JEANTEX v roce 1987. Od té doby se tento materiál dále vyvíjel a dnes představuje naprostou špičku mezi technickými textilními materiály, a to ze všech klíčových hledisek:
  • vodotěsnost - water resistance
  • prodyšnost - permeability
  • odolnost proti větru - wind protection
  • trvanlivost - durability

Materiál T3000 je high-tech jednosměrně propustná membrána, která na vnitřní straně odvádí tělesnou vlhkost a odpařuje ji na vnější straně. Ve směru zvenku dovnitř je pak T3000 vodotěsná. Již tak dosti vysoká odolnost materiálu T3000 proti profouknutí větrem se dále zvyšuje promyšlenou konstrukcí a střihem oděvů. Materiál T3000 je také velmi odolný proti mechanickému namáhání - bez problémů zvládá mechanicky zátěžové situace jako např. nošení batohu, styk se sedlem při jízdě na kole apod.

Vodotěsnost/water resistance materiálu T3000

Evropská norma ENV 343 (Ochranné oděvy proti špatnému počasí) definuje, že bunda jako vodotěsná může být označována pouze tehdy, jestli dokáže udržet nejméně 1.300 mm vodního sloupce (13.000Pa). Materiál T3000 udrží vodní sloupec 10.000 mm a tím tuto normu překonává několikanásobně. Navíc se na T3000 lze plně spolehnout při těžkém zatížení při používání stejně jako po mnohonásobném vyprání. Právě tato trvanlivost a odolnost jsou klíčové vlastnosti, které podmiňují kvalitu technického oblečení značky JEANTEX. Na trhu existují i materiály, které vykazují schopnost udržet i vyšší vodní sloupce, ale jedná se o vlastnost, kterou lze rozeznat prakticky jen při laboratorním měření. Velká část výrobců high-tech vláken se proto rozhodla dále teoretickou vodotěsnost nezvyšovat.

Prodyšnost/permeability materiálu T3000

Schopnost propouštět vodní páry se udává v jednotkách Ret. Čím více Ret jednotek daný materiál má, tím větší odpor klade průchodu vodních par a tím méně je prodyšný. Klasická "šusťáková větrovka" se svrchní PU vrstvou má více než 200 Ret a je tudíž zcela neprodyšná. Naproti tomu materiál T3000 poslední generace má výrazně méně něž 10 Ret a je tudíž velmi prodyšný (T3000 Xmore - 4,19 Ret).

Materiál T3000 Xmore

eXtended moisture regulation. Nejnovější výsledek vývoje je materiál T3000 s novou generací membrány s naprosto špičkovými parametry - extrémní prodyšnost <5 Ret, naprostá vodotěsnost, velmi nízká hmotnost, velmi jemný na omak příjemný materiál.

Základní parametry T3000 Xmore
Prodyšnost 4,19 Ret
Vodotěsnost  > 10.000 mm H2O
Hmotnost 99 g/m2

Materiál T3000 ULT

Ultra Light Technology. Jeden z nejúspěšnějích materiálů, který je optimální kombinací vysoké prodyšnosti (<10Ret), absolutní vodotěsnosti, extrémně nízké hmotnosti a velké mechanické odolnosti - batohy, kontakt se sedlem jízdního kola, nic není problém. Z tohoto materiálu je vyráběno univerzální lehké oblečení pro cykloturistiku stejně jako lehké závodní oděvy.

Základní parametry T3000 ULT
Prodyšnost < 10 Ret
Vodotěsnost  > 10.000 mm H2O
Hmotnost 99 g/m2

Materiál T3000 Comfort

Velmi praktický materiál s povrchem velmi podobným bavlněné tkanině. Velmi prodyšný materiál (cca 12Ret) a zcela vodotěsný. Velmi robustní a odolný materiál, který je vhodný pro cykloturistiku, trekking a alpinismus.

Základní parametry T3000 Comfort
Prodyšnost < 20 Ret
Vodotěsnost  > 10.000 mm H2O
Hmotnost 180 g/m2

Materiál T3000 Light

Základní materiál T3000, který má nylonový vzhled, je velmi odolný proti mechanickému namáhání a vodotěsný.

Základní parametry T3000 Light
Prodyšnost < 20 Ret
Vodotěsnost  > 10.000 mm H2O
Hmotnost 150 g/m2
Základní funkční detaily a prvky typické pro výrobky značky JEANTEX

Nejen kvalitní a technicky vyspělý materiál je typický pro oblečení se značkou JEANTEX - najdeme zde také celou řadu funkčních a praktických detailů - pro radost ze sportu, zjednodušení používání a v neposlední řadě také příspěvek k bezpečnosti.

F.P.C. Flexible Protection Concept
Cyklistická bunda, která je natolik flexibilní, že se může přizpůsobit všem klimatickým podmínkám a vždy poskytnout přiměřenou ochranu - odepínací rukávy, odepínací vnitřní fleecová bunda, kterou lze nosit samostatně. Tím vzniká celkem pět variant, jak bundu nosit - od lehké vesty proti větru až po velmi teplou zimní bundu.
QF Quick Fix
Quick Fix je systém sbalení cyklistické bundy nebo vesty a její upevnění na rám kola. Většina cyklistických bund/vest je tímto systémem vybavena, součástí dodávky je vedle vlastní bundy nebo vesty také QF taštička s upínacími pásky na suchý zip.

IHP Integrated Hand Protection
V rukávech bund vybavených IHP jsou ukryty vysouvací převleky přes ruce - jednoduché rukavice jako ochrana před chladem a deštěm.


QR Quick Release
Kapuce se střihem QF jsou velmi snadno jedním pohybem vyjmutelné ze své klidové polohy v límci. Jedoucí cyklista nemusí zastavit, kapuce lze natáhnout na hlavu jednou rukou. Navíc střih kapuce umožňuje bezproblémový výhled do stran, což přispívá bezpečnosti.

Reflexní nášivky
Bezpečnost při jízdě po silnici je důležitá. Všechny svrchní prvky oblečení JEANTEX jsou vybaveny reflexními nášivkami. Dokonce logo JEANTEX je vysoce reflexní.

Elastické šňůry
Všechny adjustační šňůry bund JEANTEX jsou elastické (neškrtí) a mohou být adjustovány pouze jednou rukou.

S-pocket Systém
Většina cyklistických dresů a trikotů je vybavena patentovaným systémem zadních kapes. 5 oddílů umožňuje pohodlně umístit různé věci tak, aby nebyly přítěží a nebo neznamenaly ztrátu komfortu - jedna kapsa na pumpičku, druhá na mobilní telefon, třetí na nářadí, čtvrtá na potravu a pátá na klíče. Rozdíl je v tom, že díky rozdílným tvarům jednotlivých kapes lze prakticky cokoliv umístit do kapsy, která svým tvarem zabrání volnému pohybu předmětu v kapse, který při jízdě není příjemný.
 
© 2004 Sport Buenos Dias s.r.o.